Clicky

شرایط مهم در نگهداری گیاهان آپارتمانی

شرایط مناسب برای پرورش گلهای آپارتمانی زینتی

در نگهداری گلهای آپارتمانی زینتی چه چیزی اهمیت دارد؟

گیاهان گلدار:

گیاهان گلدار به طور کلی بهترین کار را در نور نسبتاً روشن انجام می دهند و به همین دلیل پنجره های واقع در سمت جنوب، شرق یا غرب خانه برای گیاه گلدار بهتر است

همه سال را در داخل خانه به همراه یک فلورسنت فشرده و نور افزایش دهید. طراحی پروفایل پایین نور متمرکز بیشتری نسبت به نور مهتابی استاندارد ارایه می دهد.علاوه بر این، هیچ گرمایی به این معنی نیست که نور را می توان به گیاهان شما برای انرژی نور بیشتر و بهره وری بهبود بخشید

گیاهان شاخ و برگی:

گیاهان پر شاخ و برگ را می توان به سه دسته تقسیم کرد:آن هایی که نیاز به نور کم، نور متوسط و نور بالا دارند.یک اتاق کم نور کافی است برای گیاهانی که مایل به زنده ماندن در مناطق کم نور هستند.گیاهان با نور متوسط یک پنجره رو به رو را ترجیح می دهند، نور از طریق پرده نازک یا نور روز بدون آفتاب مستقیم پخش می شود.

گیاهان داخل ساختمان که نور بالای را ترجیح می دهند، باید در یک پنجره با نمای جنوب یا زیر نور رشد باشند.برخی از گیاهان از بیرون بودن در تابستان برای گرفتن کمی نور بیشتر، رضایت خواهند داشت.

دمای گلهای آپارتمانی زینتی:

بسیاری از گیاهان آپارتمانی در دماهای بین 65 تا 75 درجه در طول روز و 55 تا 60 درجه در شب رشد می کنند. البته، ترجیحات دمایی از گیاهی تا گیاه دیگر با گیاهان گرمسیری در حدود 90 درجه سانتیگراد (یا بالاتر) و گیاهان دیگر در دماهای سردتر متفاوت است.

رطوبت گلهای آپارتمانی زینتی:

بیشتر گیاهان در رطوبت بالا رشد می کنند - حدود 80 درصد. متاسفانه، اغلب خانه ها خشک تر هستند، به خصوص در زمستان که گرمای اجباری حتی می تواند رطوبت را کاهش دهد.

 استفاده از مرطوب کننده می تواند کمک کند، اما راه های دیگری برای افزایش رطوبت هوا در نزدیکی گیاهان وجود دارد.یک سینی کوچک حاوی سنگریزه و آب می تواند رطوبت محلی را افزایش دهد، که می تواند گیاهان را با دقت به هم گروه بندی کند.

مرطوب کردن روزانه برگ ها هم می توانند به آن ها کمک کنند.برای برخی از گیاهان، مانند گاردنیا و ارکیده، نگهداری آن ها در حمام و یا آشپزخانه (هر دو معمولاً دارای رطوبت بالاتر هستند) می تواند کمک کند.

کود دهی گل های آپارتمانی زینتی:

هر بار یک گیاه آبیاری می شود، مواد مغذی خاک از گلدان خارج می شود. حتی اگر این اتفاق نمی افتاد، گیاهان به سرعت مواد مغذی را در خاک خود خالی می کردند.برخلاف گیاهانی که در بیرون زندگی می کنند، گیاهان آپارتمانی منبع منظمی از تامین غذای مغذی ندارند مگر اینکه آن ها را به طور منظم کود دهی کنید

ماهی یک بار در زمانی که گیاهان گلدار یا در حال رشد هستند، عالی است.در طول زمستان، زمانی که گیاهان راکد یا به طور کلی زیاد رشد نمی کنند، دادن کودهای شیمیایی را می توان متوقف کرد.

 اگر گیاهی برگ های خود را می ریزاند، رشد ضعیف و یا رنگ زرد را نشان می دهد، ممکن است به کود بیشتری نیاز داشته باشد.

هم چنین ممکن است به نور بیشتر و یا کم تر آب نیاز داشته باشد، پس زمان را صرف تجزیه و تحلیل تمام شرایط قبل از ریختن غذای گیاهی بیشتر کنید. افزودن کود شیمیایی زمانی که یک گیاه به آن نیاز ندارد، می تواند بدتر از انجام هیچ کاری باشد.

 نکته:اگر گیاهی پژمرده می شود، ابتدا آبیاری را امتحان کنید و سپس کودهی را انجام دهید.

تیم تخصصی شرکت خدمات باغبانی سایبان سبز آریا جهت هر گونه مشاوره و بازدید در زمینه نگهداری گیاهان آپارتمانی در کنارتان هستند، با ما در تماس باشید.