Clicky
ایجاد یک فضای سبز زیبا پایان کار نیست. حفظ فضای سبز به صورت شاداب برای یک مدت طولانی و منسجم نیاز به نگهداری و مراقبت های ویژه، برای ارائه نیازهای هر گونه گیاهی به درستی دارد.

انجام امور باغبانی مناسب در زمان مناسب نه تنها می تواند به شما در صرفه جویی در هزینه کمک کند، بلکه برای محوطه سبز شما بهتر است.

فصل بهار: شخم سطحی و حذف علف های هرز، استفاده از کودهای شیمیایی زیر نظر کارشناسان، حذف سرشاخه های خشکیده و پاجوش ها و نرک ها، توجه به نکات ارایه شده توسط کارشناسان جهت مبارزه با سرمای بهاره، بازدید از تنه درختان که ممکن است توسط برخی جوندگان مانند موش ها و خرگوش ها آسیب دیده باشند،توجه به مسئله آبیاری با توجه به افزایش تدریجی دما، جمع آوری کلیه زواید گیاهی خشک شامل: برگ و سرشاخه های خشک و... مشاوره با کارشناسان جهت مبارزه با آفات و بیماری ها ترجیحاً بدون استفاده از سموم شیمیایی، استفاده از گرده افشان ها به منظور مدیریت گرده افشانی.

فصل تابستان: آبیاری منظم درختان با توجه به نیاز آبی، استفاده از کودهای محلول در زمان آبیاری،استفاده از قیم در صورت خمیدگی درختان میوه، تنک کردن میوه های اضافی زیر نظر کارشناسان، وجین علف های هرز، کنترل آفات و بیماری ها زیر نظر کارشناسان ماهر باغبانی، چیدن میوه اصولی، جمع آوری ضایعات و میوه های ریخته شده پای درخت.

فصل پاییز: کاهش میزان دوره آبیاری، وجین علف های هرز، برداشت اصولی میوه، جمع آوری ضایعات خشکیده،هرس درختان،شخم عمیق و کوددهی.

فصل زمستان: استفاده از یخ آب، سمپاشی، جمع آوری ضایعات خشکیده، هرس خشک، واکاری نهال های میوه.
چه زمانی باید به امور باغبانی رسیدگی کنیم؟
بیشتر بدانید
خدمات معمول نگهداری شامل:

آبیاری فضای سبز: با در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی و تعیین محدوده ای که فضای سبز در آن قرار دارد میتوان میزان آب مورد نیاز درختان و گیاهان را تعیین کرد. بطور مثال در مناطقی که میزان بارندگی سالیانه کمتر از 700 میلی لیتر باشد، فضای سبز این منطقه در دوران کم آبی و فصول خشک سال  نیاز به آبیاری دارد.

مراقبت چمن: خدمات مراقبت چمن شامل چمن زنی دوره ای، مبارزه با آفات، کوددهی و هوادهی چمن که برای تهویه مناسب و عدم جلوگیری از زرد شدن چمن صورت می پذیرد.

کاشت گلهای فصلی: نواحی که در طراحی فضای سبز به گل های فصلی اختصاص می یابد در هر فصل با پوشش خاصی از گلهای فصلی مناسب آن فصل تعویض می شود.
کوددهی، کنترل آفات، بیماری ها و علف های هرز: از مراقبت های معمول برای حفظ یک فضای سبز در مدت طولانی بررسی آفات و بیماری ها و کنترل به موقع آن ها و همچنین بررسی کمبود مواد غذایی و جبران کمبودها می باشد. همچنین برای کنترل علف های هرز که باعث نازیبایی و آسیب به فضای سبز می گردند باید پیشگیری و کنترل لازم را لحاظ کرد.

هرس: اکثر گیاهان چند ساله باید از نوعی هرس منظم بهره مند شوند. هرس گیاهان معمولاً با یکی از اهداف زیر صورت می پذیرد:

به منظور بهبود ظاهر و سلامت گیاه
برای کنترل اندازه یک گیاه
برای جلوگیری از صدمه به اموال
به منظور از سر گرفتن جوانی درختان قدیمی، درختچه ها و گیاهان تزئینی
 
 مالچ پاشی: مالچ به کنترل فرسایش خاک، تنظیم دما و حفظ رطوبت، ایجاد محیط ایده آل برای کشت کمک می کند  و همچنین مانع گسترش علف های هرز می شود. علاوه بر این مالچ در فضای سبز جنبه تزیینی دارد و در الگوهای ترکیبی در فضای سبز جایگزین ایجاد کاشت گیاهان است که به علت عدم تحمیل هزینه های نگهداری رواج یافته است. از جمله مالچ های رایج می توان به شن، قلوه سنگ و چیپس چوب اشاره کرد.

لایروبی جوی ها جهت آبیاری: از جمله کارهای دیگری که در زمان نگهداری فضای سبز باید صورت پذیرد گلکاری و واکاری قسمت های عاری از گیاه که به عللی از بین رفته اند(در مورد گیاهان فصلی) و ریکوت کردن سازه های چوبی و رنگ آمیزی می باشد بعنوان مثال پرگولاها، آلاچیق ها، نرده ها، فلاور باکس ها و گلدان ها، سطل زباله، آبنما، برکه، پل، سیستم های آبیاری قطره ای و... باید ترمیم و رسیدگی شود.
هر چند وقت یکبار باید از امور باغبانی استفاده کنیم؟
این موضوع بستگی به فاکتورهای زیادی همچون مساحت محوطه فضای سبز شما دارد، اما به طور معمول توصیه می شود هر دو هفته یکبار از این خدمات استفاده نمایید (به خصوص در فصل رشد).
نحوه محاسبه قیمت امور باغبانی به چه صورت است؟
محاسبه قیمت خدمات شرکت های باغبانی بستگی به فاکتورهایی همچون مساحت فضای سبز، طول بازدید ( تمام روز، نصف روز )، انواع خدمات مورد نظر و …. دارد.


خدمات ما:
  • ویزیت گل،گیاهان آپارتمانی و فضای سبز و درختان و....
  • بررسی شرایط محیط رشد(نور،دما،رطوبت،خاک،آبیاری و...)گیاهان در محل توسط کارشناسان کشاورزی نظام مهندسی باتجربه
  •  ارایه راهکار در خصوص مبارزه با آفات وبیماری ها
  •  راهنمایی در مورد نحوه نگهداری گل وگیاهان شما
  •  تجویز سم وکود و... در صورت نیاز
  •  مشاوره فضای سبز،گل و گیاهان زینتی و آپارتمانی
  • نگهداری و رسیدگی به گیاهان محوطه باز و آپارتمانی صفر تا صد

درخواست اعلان قیمت

پیغام شما با موفقیت ارسال شد.

تیم پشتیبانی شرکت مهندسی سایبان سبز آریا به صورت دائمی حتی در ایام تعطیل کنار شما هستند تا با نظارت و کنترل به روند کار، بهترین خدمات باغبانی در محل را ارائه دهیم. ما به صورت رایگان توسط متخصصین تحصیلکرده و ماهر گیاهپزشک و باغبانی طراحان و تیم بازدید، نیاز شما را د رمحل کارشناسی و بسته به نوع خدمات نمونه و شرایط شما در جلسه با مشاورین مطرح می کنیم تا فضای سبز رویایی شما را با کمترین قیمت و مناسبترین کیفیت ارائه دهیم.
خدمات باغبانی در محل و اعزام سریع باغبان گل و گیاه در کوتاه ترین زمان ممکن انجام خواهد شد.