Clicky

سیستم آبیاری تحت فشار

آبیاری قطره ای یکی از پیشرفته ترین روش ها با بالاترین راندمان کاربرد است. در این روش آب بطور جداگانه برای هر گیاه به صورت مکرر و دقیق توسط قطره چکان ها در منطقه ریشه گیاه (ریزوسفر) استفاده می شود. منظور از این سیستم، آبیاری فقط در منطقه ریشه به جای کل سطح گیاه است، بنابراین بدین ترتیب میزان آب در ریزوسفر گیاه در سطح بهینه قرار می گیرد.
سیستم آبیاری به طور کلی به دو صورت می باشد:
سنتی
مدرن
سیستم  مدرن که همان آبیاری تحت فشار می باشد به صورت بارانی و قطره ای انجام می شود.

مزایای استفاده از این سیستم:

 1. آبیاری قطره ای صرفه جویی در مصرف آب
 2. آبیاری قطره ای آبیاری بدون دغدغه هنگام مسافرت
 3. آبیاری قطره ای قابل تنظیم برای آبیار در هر ساعت حتی نیمه شب
 4. آبیاری قطره ای آبدهی به همه نقاط باغچه به صورت یکسان
 5. آبیاری قطره ای دارای 8 برنامه آبیاری
 6. آبیاری قطره ای آبیاری بدون نیاز به نیروی انسانی برای همیشه
 7. آبیاری قطره ای شادابی گیاهان به دلیل امکان آبیاری در نیمه شب و بخار نشدن آب
 8. آبیاری قطره ای حذف علف های هرز به دلیل آبدهی در قسمت هایی از باغچه که گیاه وجود دارد
 • منبع آب آبیاری
 • گیاهان كشت شده
 • شرایط نقشه برداری
 • بافت خاک
 • داده های اقلیمی

اطلاعات مورد نیاز جهت طراحی

تأمین آب و کیفیت
شما باید هزینه، کمیت و کیفیت آب موجود را در نظر بگیرید. اگر مقدار آب عامل محدودکننده‌ای در منطقه باشد، انتخاب یک سیستم آبیاری میکرو، با کارایی بالا برای استفاده از آب مانند سیستم قطره چکانی، ممکن است سودآور باشد. سیستم‌های بارانی در صورت وجود آب کافی بهتر هستند.

توپوگرافی خاک
آبیاری بارانی در شرایطی مناسب‌تر است که شیب زمین بیش از ۸٪ باشد. به همین ترتیب، برای سطح هموار، روش‌های آبیاری شیاری بهترین است.

اقلیم
مناطق بادخیز به آب‌پاش‌هایی با زاویه کم احتیاج دارند که آب را در نزدیکی زمین جایی که در مقابل وزش باد مقاومت می‌کند، نگه دارند. در آب‌وهوای گرم به آب‌پاش‌های جریان بالاتر نیاز است. ولی سیستم آبیاری قطره‌ای برای هر دو مناطق مناسب است.

خاک
ظرفیت نگهداری رطوبت، میزان جذب و عمق خاک بر انتخاب سیستم آبیاری تأثیر می‌گذارد. خاک‌های شنی به طور معمول دارای میزان مصرف بالا و ظرفیت ذخیره‌سازی رطوبت کم هستند. همچنین برای خاک‌های رسی که دارای سرعت نفوذ کم و ظرفیت ذخیره‌سازی رطوبت بالا هستند، به یک استراتژی آبیاری متفاوت نیاز است. ازآنجاکه خاک‌های شنی ممکن است به استفاده مکرر از آب در مقادیر کم نیاز داشته‌باشند، خاک‌های رسی به آبیاری با عمق کمتر اما بیشتر نیاز دارند؛ بنابراین آبیاری قطره‌ای برای خاک ماسه‌ای مناسب‌تر است درحالی‌که آبیاری بارانی برای خاک‌های رسی بهتر است.

محصول
از سیستم‌های آبیاری بارانی و قطره‌ای بیشتر به دلیل سرمایه‌گذاری اولیه در هر هکتار بیشتر برای باارزش بالا مانند سبزیجات و درختان میوه استفاده می‌شود. آبیاری قطره‌ای برای محصولات با فاصله مناسب یا آن هایی که به‌صورت ردیفی مانند سبزیجات رشد می‌کنند، مناسب است.

قیمت آبیاری قطره ای منازل و ویلاها
با توجه به این که سیستم هوشمند آبیاری منازل و ویلاها در مقیاس کوچکتری نسبت به باغ ها و مزارع انجام می شود هزینه آن نیز متفاوت می باشد، و با توجه به مواردی که در زیر نام برده می شود نرخ گذاری می شود.

 • اندازه باغچه به متر مربع
 • تعداد گل و گیاه و درخت
 • مقدار لوازم مصرفی
 • نوع شیر تایمر دار مورد استفاده
 • هزینه آبیاری بارانی برای چمن
 • اجرت اجرا
 • ایاب ذهاب
تمامی مواردی که در بالا به تعدادی از آنها اشاره شد در قیمت گذاری لوله کشی آبیاری قطره ای تاثیر دارد و ممکن است نسبت به موارد ذکر شده بیشتر یا کمتر باشد.
متخصصان ما در امر طراحی و اجرای آبیاری تحت فشار در خدمت شما هستند.

درخواست اعلان قیمت

پیغام شما با موفقیت ارسال شد.