Clicky

افت ۴۰ درصدی قیمت برنج ایرانی در بازار/ ارزان ترین برنج ایرانی ۳۲ هزار تومان شد

بر اساس مشاهدات میدانی قیمت برنج ایرانی در بازار تا ۳۲ هزار تومان کاهش یافته است که این موضوع توسط اتحادیه بنکداران موادغذایی نیز تایید شده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم مشاهدات میدانی نشان می دهد که قیمت برنج ایرانی کاهش قابل ملاحظه ای داشته است به طوری که برنج های پر محصول مانند فجر و ندا که در ماه های گذشته در محدوده 60 تا 75 هزار تومان به فروش می رسید اکنون 32 تا 42 هزار تومان به فروش می‌رسد.

در شهرک امام خمینی تهران در فروشگاهی برنج ایرانی( فجر) با تابلوی بزرگ بر سر در مغازه با قیمت 30 هزار تومان به فروش می رسد همچنین دست فروشی در پل فردیس استان البرز  برنج فجر را 32 هزار تومان قیمت گذاری کرده است.

برای صحت از کیفیت برنج و اینکه با برنج خارجی اختلاط نداشته باشد این محصول خریداری و طبخ می شود که نتایج به دست آمده ایرانی بودن برنج را تایید می‌کند اما عطر خاصی از برنج متصاعد نمی‌شود.

 قاسمعلی حسنی دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی ضمن تایید این گزارش در این ارتباط اظهار داشت:  قیمت برنج  ایرانی 40 درصد و برنج خارجی 15 درصد کاهش یافته است. 

وی افزود: افزایش 30 درصدی تولید برنج ایرانی، رکود بازار، پُر بودن انبارها از برنج ایرانی سال گذشته، رفع ممنوعیت واردات برنج و ذخایر کافی برنج دلیل کاهش قیمت این محصول در بازار است.

دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی تصریح کرد: در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم برنج ایرانی طارم گیلان 82 هزار تومان، هاشمی 72 هزار تومان، فجر 42 هزار تومان و ندا 32 هزار تومان شده است.

حسنی گفت: با توجه به‌وفور برنج در کشور  انتظار می‌رود در صورت تداوم کاهش قیمت برنج، راهکاری برای صادرات این محصول تولید داخلی برای 6 میلیون نفر ایرانی خارج از کشور نیز اندیشیده شود.

دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی بیان کرد: اکنون قیمت برنج خارجی درجه یک  نیز در بازار از 37 هزار تومان به 32 هزار تومان رسیده، یعنی 15 درصد کاهش قیمت داشته است.

متخصصان شرکت مهندسی سایبان سبز آریا در کنارتان هستند تا بهترین خدمات باغبانی و کشاورزی را با کمترین قیمت، زمان و بهترین کیفیت ارائه دهند.