Clicky

آب نما و برکه

آب نما یکی از چیزهایی است که استفاده از آن در طراحی دکوراسیون مفید است. آب نما دارای نمونه های مختلفی می باشد که در متن به آن اشاره خواهیم کرد. امروزه از تجهیزات زیادی به منظور زیبا کردن و جذاب کردن محیط زندگی افراد استفاده می شود. آب نما به عنوان یکی از ابزاری می باشد که می تواند به محیط پیرامون اطراف یک جذابیت و سر زندگی خاصی ببخشد. آب نما نمونه های مختلفی دارد و در هر جایی متناسب با آن محیط می توان از آن ها استفاده کرد.

طراحی آبنما و برکه

آب نما را می توان یکی از بهترین طراحی های ممکن برای محیط هایی که قصد داریم آن ها را جلوه ای زیبا ببخشیم، دانست. خوب است که فضایی را که از یک آب نما در آن استفاده شده باشد برای شما ترسیم نماییم. تصور کنید که در محیط حیاط خانه ی خود یکی از انواع آب نماها را استفاده کرده اید. حال در ماه های گرم تابستان در حیاط خانه ی خود می نشینید و با روشن کردن آب نما علاوه بر اینکه از زیبایی های آن و صدای آرامش بخشش لذت می برید، با گردش آب، هوای محیط پیرامون خود را خنک تر می نمایید.
 استفاده از آبنما تأثیر شگرفی بر دکوراسیون محیط دارد. استفاده از نما دهنده های آب چه در محیط داخلی و چه در محیط خارجی باعث می شود که نگاه افراد نسبت به آن جذب شده و محیط جذابی را به وجود آورد.
شما می تواند تجهیزاتی که در آب نما استفاده می شود را به گونه ای انتخاب نمایید که خود آن تجهیزات و طراحی ها به تنهایی زیبایی خاص خود را داشته باشند.
به طور مثال استفاده از یک ماهی که از دهان آن آب فواره می شود، علاوه بر زیبایی که فواره ایجاد می کند، خود آن ماهی نیز زیبایی خاصی به محیط می بخشد. در طراحی یک نمادهنده ی آب می توان از طرح های طبیعی نیز استفاده کرد. به طور مثال افراد می توانند با استفاده از یک نمای صخره ای و جاری کردن آب، یک آبشار بسیار کوچک و زیبا را در محیط اطراف خود به وجود آورند.
 در طراحی نما دهنده های آب می توان از ایده های خلاقانه و زیبایی که امروزه کمتر مورد توجه می باشد، استفاده کرد. از نمونه های طرح های آب نما می توان به آب نمای موزیکال، دیواری، شیشه ای، مدرن، باغی، کلاسیک و … اشاره کرد.

در هنگام ساخت و طراحی آبنما باید به چه مواردی توجه کنیم؟

عموماً در هنگام ساخت آبنما نخست طرح‌ها و ماکت‌هایی به شما نشان داده می‌شود و بر اساس آن انتخاب خواهید کرد. در این وضعیت چند مسئله مهم وجود دارد که بسته به نوع آبنما باید نسبت به آن حساسیت لازم را داشته باشید و در نهایت تمام این وسواس و دقت‌ها موجب بهترشدن نتیجه خواهد شد. گاهی مجری‌های طراحی داخلی و شرکت‌های سازنده آب‌نما در این مورد بی‌دقتی از خود نشان می‌دهند.
لازم است که در ساخت آبنماهای شیشه‌ای از مایع مخصوص استفاده شده، نازل‌های آبنما به‌خوبی متصل شوند و همین‌طور از انتشار آب به خارج از فضای آب‌نما و پرتاب و ایجاد مزاحمت جلوگیری شود. ضمن این که آبنماهای صخره‌ای نیز باید طوری طراحی شوند که از رسوب‌گیری در آن‌ها جلوگیری شده و برکه مصنوعی نیز حساسیت منحصر به خود را در زمان طراحی و کنار هم قراردادن متریال خواهد داشت. مثلاً باید به‌گونه‌ای طراحی شود که از رشد و تجمیع موجودات مزاحم و حشرات موذی جلوگیری شده و مسیر گردش آب در آبنما دچار قطعی نشود.

مزایای استفاده از آبنما در محیط زندگی و کار

  •  نصب آب‌نما باعث ایجاد یک اتمسفر و فضای طبیعی می‌شود. تجربه‌ای که در کنار ساحل، رودخانه و یا آبشار تجربه کرده‌اید را این بار در محیط خانه و آپارتمان مسکونی خود داشته باشید.
  •  حس آرامش و طبیعت و تأثیری که امواج آب به‌عنوان یکی از عناصر چهارگانه روی روح می‌گذارد غیرقابل‌تفسیر است. صرفاً باید خودتان این حس را تجربه کنید.
  •  سبب کنترل رطوبت در محیط می‌شود. در بسیاری از فضاهای خشک و بدون رطوبت انسان با مشکلات و بیماری‌های زیادی از جمله خشکی چشم، تنگ شدن خلق‌وخوی و … روبرو می‌شود.
  • کاهش آلودگی صوتی بخصوص در محیط‌های شلوغ مثل مال‌ها، فروشگاه‌های بزرگ، ادارات و…
  •  یون‌های منفی موجود در جریان آب باعث بهبود کیفیت هوای محیط خواهند شد.
  • پس‌زمینه‌ای جذاب برای ساختمان شما ایجاد می‌شود.
  •  مراقبت زیادی نیاز ندارد و به‌راحتی می‌توانید به‌صورت دوره‌ای آن را با استفاده از یک سری ابزار ساده تمیز و پاک‌سازی کنید.
در ساخت انواع آب نماها از تجهیزات مختلفی استفاده می شود. در ابتدا باید نوع آب نمایی که قصد طراحی آن را دارید مشخص نمایید و سپس به سراغ تجهیزات آن بروید. در ساخت آن با توجه به نوع آب نما باید مصالحی چون سیمان، سنگ های مختلف و ایزوگام برای عایق کاری استفاده کرد.
 از اصلی ترین تجهیزاتی که باید مورد استفاده قرار داد، می توان به پمپ های آب اشاره کرد. لذا در ایجاد یک آب نمای مصنوعی نمی توان از جریان مستقیم آب استفاده کرد. به همین دلیل باید از یک محرک برای جریان سازی آب استفاده کرد. گفتنی است، این پمپ ها با توجه به نوع کارآیی که دارند، مخصوص می باشند و بهتر است که از بهترین نوع آن ها استفاده کرد.

انواع آبنما
آبنما شیشه ای:
در آبنما شیشه ای که اغلب در محیط های داخلی همچون رستوران ها، لابی هتل ها و اپارتمان ها ، ساختمان های مسکونی و اداری ساخته می شود یک صفحه شیشه از جنس سیکوریت نشکن به کار رفته و آب به کمک پمپ های مخفی جریان پیدا می کند.

آبنما سنگی:
آبنما سنگی که با نام آبنما ویلایی نیز شناخته می شود معمولا در حیاط ویلا ها، پارک ها و باغ ها ساخته می شود. در طراحی این نوع اب نما همانطور که از نامش پیداست از سنگ های مختلفی در اندازه های گوناگون که اغلب از جنس پوکه معدنی هستند استفاده می شود.

آبنما دیواری:
در این نوع آب نماهای مدرن، نازل ها بر روی دیوار قرار می گیرند و معمولا در ساخت استخر، دیوار های خارجی ساختمان ها و حتی دیوار های داخلی ساخته می شود.

آبنما پرده ای:
نوعی از آبنما های دیواری است که آب بصورت پرده ای به داخل استخر یا حوض سرازیر می شود.

دیوار خیس:
نوع دیگری از آبنماهای دیواری و مدرن است که اجرای آن بر روی دیوارهای خارجی ساختمان ها جلوه ای بسیار زیبا به نمای خارجی ساختمان می دهد.

آبنما باغی – آبشاری:
این نوع اب نما با اسامی مختلفی همچون آبشاری، باغی، صخره ای و آبشار صخره ای شناخته می شود، چرا که طراحی و ساخت این نوع آب نما بسیار شبیه به آبشارهای صخره ای طبیعی است. این نوع از ابنما هیچ گونه ریزش و پاششی به بیرون ندارد و علاوه بر محیط های خارجی در طراحی محیط های داخلی همچون طراحی پاسیو و طراحی رستوران نیز قابل استفاده است.
آب و آتش:
آبنما آب و اتش تلفیقی از نور و گرمای آتش با ریزش قطرات آب است که فضایی بسیار معنوی و رمز آلود پدید می آورد.

برکه مصنوعی:
برکه مصنوعی معمولا در فضاهای سبز، پارک ها و باغ ها ساخته می شود. در ساخت برکه ابتدا طرح پیاده سازی می شود و بعد عملیات گودبرداری شروع می شود. برکه در اندازه های مختلفی ساخته می شود و با افزایش مساخت برکه عمق آن نیز افزایش پیدا می کند.

قیمت آبنما

قیمت آبنما بستگی به موارد بسیاری از جمله ایزولاسیون، متریال بکار رفته، تجهیزات بکار رفته (با توجه به برند تجهیزات قیمت ها متفاوت خواهد بود) ، تجهیزات مربوط به نورپردازی، سیستم گردش آب و ابعاد آبنما دارد که کارشناس سایبان سبز آریا در مشاوره ای رایگان هزینه را برآورد خواهد کرد.

قیمت برکه مصنوعی

برای اجرای یک آبنمای زیبا باید هزینه های مختلفی را در نظر گرفت. شکوه و زیبایی آن بستگی به هزینه ای دارد که افراد برای آن صورت می دهند. این هزینه ها می تواند شامل هزینه هایی چون خرید تجهیزات، هزینه های اجرا کنندگان آن و … باشد. افراد با توجه به نوع محیط خود و چیزی که در نظرشان موجود می باشد، هزینه می نمایند.
 برای آن که هزینه هایی که قرار است صرف آبنما شود تا میزان زیادی کاسته شود، سعی نمایید با یک برنامه ی از پیش تعیین شده به جلو بروید. استفاده از افراد خبره در این امر می تواند بسیاری از هزینه های شما را کاهش دهد. توجه داشته باشید که برای کم کردن هزینه ی خود کیفیت و زیبایی آن را از بین نبرید، زیرا شما باید تا مدت ها از آن آبنما در محیط خود استفاده نمایید.

درخواست اعلان قیمت

پیغام شما با موفقیت ارسال شد.